ikony glowne02 narodziny ikony glowne bezpieczenstwo ikony glowne opieka ikony glowne swiadczenia swiadczenia ikony glowne edukacja ikony glowne urlopy 1

Sprawdź, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line

500 plusEmp@tia to nowy kanał komunikacji obywateli z administracją publiczną. System umożliwia składanie wniosków przez internet m.in. o: przyznanie pomocy społecznej, zasiłek rodzinny i dodatki do niego, becikowe, zasiłek pielęgnacyjny. Od 1 kwietnia dzięki Emp@tii złożymy wniosek o świadczenie wychowawcze bez wychodzenia z domu. Pobierz nasz informator i dowiedz się, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” przez stronę empatia.mrpips.gov.pl

Kampania społeczna „Wybieram pomoc”

rodzina 24052017Rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna „Wybieram pomoc”, mająca na celu  podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie, zmniejszenie akceptacji dla stosowania przemocy i wskazanie możliwości uzyskania pomocy. Kampania prowadzona jest w różnych środkach masowego przekazu, w tym we wszystkich ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, za pośrednictwem nośników reklamy zewnętrznej, w prasie i w internecie.

Czytaj więcej...

Przygody Wilka i Zająca - teatrzyk dla dzieci z terenu Powiatu Białobrzeskiego

img 2826Informujemy, że w dniu 04 marca 2017 roku, wzorem lat ubiegłych, we współpracy z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych w Łodzi został zorganizowany dla dzieci z terenu Powiatu Białobrzeskiego teatrzyk rozrywkowo-edukacyjny. Spotkanie z aktorami podczas przedstawienia „Przygody Wilka i Zająca” przyniosło dzieciom wiele radości, wywołało uśmiechy na ich twarzach i na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Czytaj więcej...

List z okazji roku programu „Rodzina 500+”

list raf 24052017Dziś mija rok od wprowadzenia przełomowego dla polskiej polityki rodzinnej programu „Rodzina 500+”. Był to czas pełen pracy, zaangażowania, odrobiny niepewności i ogromnej satysfakcji, którą przynosił każdy dzień – napisała minister Elżbieta Rafalska. Bardzo się cieszę widząc ogromne zmiany w świadomości społecznej, dotyczące polityki rodzinnej, jakie przyniósł program „Rodzina 500+”. Odczuwam satysfakcję, że polskie rodziny tak mądrze wydatkują te pieniądze, że inwestują je w przyszłość dzieci, a co za tym idzie w przyszłość naszego kraju.

Czytaj więcej...

 

 

 

- rodzina 500 0 empatia ok ciaza bez alkoholu   

 

 115647 logo apteki  155908 logo pcpr logo policja